Biżuteria antykwaryczna w Krakowie

W związku z powrotem mody na styl vintage można być pewnym, że dużą popularność zyska biżuteria antykwaryczna. Może ona nadać wyjątkowego charakteru stylizacjom kobiet w każdym wieku. Co więcej, zakup takiej biżuterii to dobra inwestycja, ponieważ jej wartość będzie wzrastać z każdym rokiem.

Szukając pierścionka zaręczynowego dla swojej wybranki warto zwracać uwagę nie tylko na modele z perłami czy diamentami, ale również na biżuterię antykwaryczną. Wyróżnia się ona wykonaniem w klasycznym stylu, ręcznie oprawiane kamienie sprawiają, że każdy produkt ma unikalny wygląd. Pierścionki są wykonane w stylu charakterystycznym dla okresu dwudziestolecia międzywojennego, często również z materiałów z tamtych czasów.

Biżuteria dawna jest ponadczasowa, dzięki czemu będzie wzbudzać zachwyt przez wiele lat, a to za sprawą swojego niepowtarzalnego wyglądu, ale także kunsztu wykonania oraz wartości artystycznej. Aby jednak móc możliwie najdłużej cieszyć się pięknem kolczyków czy pierścionków należy o nie dbać, nieumiejętne czyszczenie biżuterii może spowodować uszkodzenia, za sprawą których straci ona swój niepowtarzalny urok.

Biżuteria powinna być trzymana w przeznaczonych do tego zamykanych pudełkach wyłożonych delikatnym materiałem. Dzięki temu ma ona bardzo ograniczony dostęp do powietrza co sprawia, że ryzyko powstania na niej tlenków, czy zniekształcenie delikatnych elementów, na przykład łańcuszków, jest zminimalizowane. Biżuteria antykwaryczna powinna być zdejmowania do wykonywania różnych prac z użyciem detergentów, niektóre z nich mogą bowiem uszkodzić pierścionek czy bransoletkę. Ponadto biżuteria dawna musi być ściągana każdorazowo przed myciem rąk czy kąpielą.

Pielęgnacja biżuterii z diamentami nie stanowi dużego wyzwania, ponieważ są to kamienie, które nie ulegają uszkodzeniu w kontakcie z kosmetykami takimi jak perfumy czy kremy. Do czyszczenia takiej biżuterii można wykorzystać ciepłą wodę z odrobiną łagodnego płynu do naczyń, taka pielęgnacja pozwoli na przywrócenie kamieniom ich charakterystycznego blasku. W przypadku mocno zabrudzonego pierścionka dobrze sprawdzi się mieszanka ciepłej wody z dodatkiem mydła i sody oczyszczonej - w takim roztworze należy zostawić wyrób na kilka godzin. Następnym krokiem jest usunięcie zabrudzeń przy użyciu miękkiej szczotki do zębów. Należy pamiętać, by biżuterię czyścić nad umywalką z zamkniętym odpływem, pomoże to uniknąć straty obluzowanych kamieni.

Opisany sposób czyszczenia biżuterii nie sprawdzi się w przypadku wyrobów zabudowanych od spodu, gdyż woda może dostać się pod kamień i wywołać różne reakcje, które w efekcie mogą spowodować zniszczenie kamienia, jak choćby zmianę barwy czy jego pożółknięcie. Posiadając taką biżuterię należy unikać jakiegokolwiek kontaktu z wodą, konieczne jest jej zdejmowanie nawet na czas mycia rąk.

Dobrym pomysłem jest nabranie przyzwyczajenia do codziennej pielęgnacji biżuterii. Każdego dnia warto delikatnie przetrzeć noszone wyroby przy użyciu bawełnianej lub jedwabnej ściereczki. Takie działanie pozwala usunąć krem, pot oraz inne osady, które gromadzą się na biżuterii w czasie jej noszenia.

https://siudek.com.pl/bizuteria-antykwaryczna/b_chgm

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Dowiedz się więcej na temat zabiegów medycznych, medycyny naturalnej i estetycznej. Bądź na bieżąco z wiadomościami z kraju i ze świata. Jeżeli jesteś zainteresowany publikacją na naszym portalu, odwiedź zakładkę dla prasy, gdzie znajdziesz przydatne informacje.