Szafir na zaręczyny: znaczenie

Szafir jest to jeden z najefektowniejszych i najbardziej cenionych kamieni szlachetnych. Jest on ozdobą wielu klejnotów, jak i koron władców. Kamień ten jest także częstym elementem pierścionków zaręczynowych. Szafir ma przepiękną, głęboką barwę ponadto jest wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne. Nie każdy wie, że przypisuje mu się również wiele właściwości prozdrowotnych oraz tych magicznych.

Szafir: znaczenie kamienia szlachetnego

Szafir określany jest już od dawna jako symbol czystości, skromności i wierności. Stał się on słany, kiedy księże Karol podarował go w pierścionku zaręczynowym przyszłej księżnej Dianie. Wtedy to jego cena diametralnie wzrosła, a kamień zyskał prestiż. Pierścionki zaręczynowe z szafirem są coraz chętniej wybierane przez panów. Kamień ten jest symbolem prawdy i sprawiedliwości, ponadto ma ochraniać przed wszelkimi nieszczęściami. Jest on uznawany za magiczny kamień osób zakochanych. Pierścionki zaręczynowe z szafirem doradzane są osobom, które pragną stworzyć związek partnerski na silnych podstawach. Według wierzeń kamień zapewnia dostatnie życia i ochrania przed nieszczęściami. Pierścionki zaręczynowe z szafirem mogą posiadać ten kamień jako główną ozdobą, aczkolwiek może on występować także wraz z innymi kamieniami. Tego rodzaju biżuteria jest bardzo uniwersalna, gdyż pasuje to każdej stylizacji. Oprócz tego jest to rozwiązanie gustowne i eleganckie. Najważniejszą symboliką szafiru jest czystość, prawda i miłość, aczkolwiek ma on wiele innych znaczeń. W czasach starożytności ludzie wierzyli, iż ma on sens magiczny. Według Persów zapewniał on wieczną młodość i nieśmiertelność. Według Egipcjan oraz Rzymian był on kamieniem sprawiedliwości. W Grecji kamień ten stał się symbolem boga Apolla. W Delfach noszono go po to, aby pomógł przewidzieć przyszłość. Dla buddystów stał się on talizmanem szczęścia w małżeństwie, pokoju i przyjaźni. W średniowieczu natomiast ludzie korzystali z niego do ochrony przed urokami i duchami.

Co ciekawe, szafirom przypisuje się także właściwości lecznicze. Według wierzeń kamień ten zwalcza choroby serca, nerek, skóry i pęcherza. Ma on również okazywać się wsparciem dla osób cierpiących na bezsenność i silne działanie stresu. Biżuteria z szafirem ma wpływać pozytywnie na problemy psychiczne, napięcia i stany lękowe. Szafirowi przypisuje się również inną cechę jaką jest mądrość. Kamienie te mają być oznaką rozwagi, sprawiedliwości i intelektu. Szafir określany był jako kamień królewski. Odgrywa on istotną funkcję także w ezoteryce, gdyż uznawany był za kryształ transformujący. Dzięki niemu możliwa jest zmiana życiowej sytuacji, relacji z ludźmi i perspektywy. Pierścionki zaręczynowe z szafirem są więc ponoć w stanie uspokoić umysł, wygonić złe myśli, pomóc w skupieniu na danym celu. Biżuteria z tym kamieniem polecana jest dla osób, którym zależy na samorozwoju. Uważa się, iż za jego pomocą można zmienić siebie i swój sposób myślenia. Pomaga przede wszystkim w myśleniu pozytywnym, a więc kamień ten przydaje się osobom w trudnej sytuacji życiowej, które nie radzą sobie z problemami. Szafiry mogą mieć różne odcienie to od nich zależy to jakiemu znaku zodiaku są one polecane. Niebieski szafir jest propozycją dla Ryb i Strzelca, natomiast żółty kamień jest odpowiedni dla Bliźniąt, Wagi i Panny. Kamienie w odcieniu pomarańczowym są odpowiednim wyborem dla Byka. Co ważne, wszystkie te kolory mają indywidualne cechy.

pierścionki zaręczynowe z szafirem

Pierścionek zaręczynowy z szafirem

Szafiry są bardzo chętnie wykorzystywane w dzisiejszych jubilerstwie. Ceni się je za swoją unikalną barwę i niesamowity wygląd. Są niezwykle pożądanymi kamieniami, których używa się do wyrobu biżuterii. Kamieniu zazwyczaj nadaje się szlif brylantowy czy schodkowy, natomiast najczęściej wybieraną metodą jego obróbki jest obróbka cieplna. Pierścionki zaręczynowe z szafirem są jedynie w swoim rodzaju. To rozwiązanie uniwersalne, gdyż pasują one do każdej kobiety. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza pierścionki zaręczynowe z szafirem wykonane z białego złota. Szafir będący w centrum pierścionka jest znakomitą ozdobą. Może być on dodatkowo otoczony niewielkimi brylantami, co jeszcze bardziej podkreśli jego piękno. Ten kamień szlachetny zazwyczaj występuje w złotej oprawie. Ma on wiele odcieni, chociaż najchętniej wybierany jest odcień bławatka, określany również jako błękit kaszmirski. Pierścionki zaręczynowe z szafirem są znakomitym wyborem dla pań ceniących sobie elegancje.

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Dowiedz się więcej na temat zabiegów medycznych, medycyny naturalnej i estetycznej. Bądź na bieżąco z wiadomościami z kraju i ze świata. Jeżeli jesteś zainteresowany publikacją na naszym portalu, odwiedź zakładkę dla prasy, gdzie znajdziesz przydatne informacje.