Legendarna odmiana nasion konopi Og Kush od Ganja Farmer

Nasiona marihuany Og Kush dostępne na stronie Ganja Farmer to odmiana pochodząca z Północnej Kaliforni. Zdobyła ona także znaczną popularność w Europie oraz innych częściach świata. Prawdziwa genetyka tych nasion nie jest w pełni znana. Przyjmuje się, że są one mieszanką ChemDawg z Lemon Thai oraz Pakisthani Kush. Niektórzy twierdzą także, że to specjalny wyselekcjonowany szczep ChemDawg pochodzący z wczesnych lat 90. 

Ta odmiana jest znana przede wszystkim ze swojego bardzo intensywnego i specyficznego zapachu. Użytkownicy wyróżniają w niej m.in nuty silnie cytrusowe, połączone z zapachem benzyny oraz wilgoci. Wskazują oni również na podobnego rodzaju właściwości smakowe rośliny i długotrwały posmak. 

Nieznane pozostaje także pochodzenie nazwy. Część źródeł mówi o tym, że rozwinięcie skrótu to Original Gangster, który wskazuje na popularność tego produktu w środowisku raperów, natomiast można też odnaleźć informację o tym, że prawidłowa wersja tego skrótu to Ocean Grow, która mówi o północnokalifornijskim pochodzeniu tej rośliny. 

Użytkownicy korzystający z tej odmiany wskazują na zwiększenie koncentracji i intensyfikację bodźców wzrokowych oraz słuchowych. Obserwują oni także zmianę nastroju, która postępuje w stronę radości i euforii. Szczególną popularnością cieszy się wśród osób, które uprawiają sport czy czerpią przyjemność z gier wideo czy technologii VR. Nie wspomina się w wypadku tej odmiany o nieprzyjemnych doznaniach niepokoju, lęku, nadpobudliwości, akatyzji czy wrażenia natłoku myśli w głowie. Z tej odmiany korzystają także osoby, które cenią sobie bardziej spokojne rozrywki, takie jak długi nocne rozmowy przy muzyce, ponieważ po upływie wstępnego zwiększenia koncentracji szczep ma właściwości relaksujące. 

Og Kush

Odmiana Og Kush polecana jest ze względu na silne działanie i szybki wzrost

Jest to odmiana uprawna skierowana szczególnie do osób, które oczekują szybkich zbiorów. Roślina wzrasta w ciągu 8 tygodni od jej zasadzenia. Nie potrzebuje ona też nadmiernej troski i przyjmuje się w niezbyt wymagających warunkach. Odmiana Og Kush od Ganja Farmer jest znana również z tego, że daje rośliny o bardzo dużych i rozłożystych liściach, szybko wypełniających się podczas kwitnienia. Potrafi osiągać okazałe rozmiary - od ok. 100 cm do aż 160 cm wysokości. Liście tej odmiany przyjmują żółto-zieloną barwę, czasami z lekkim odcieniem fioletu. Ten ostatni kolor jest wynikiem działania barwników antocyjanowych aktywowanych przez zimną temperaturę. Roślina wydaje duże i gęste pąki, pokryte warstwą żywicy. Ma ona więc nie tylko cenne właściwości uprawne, zapachowe oraz smakowe, ale również estetyczne. Z metra kwadratowego uprawy można otrzymać do 500 gram materiału o stężeniu THC od 19% do ok. 25%. 

Szczep ten zdobył uznanie wśród użytkowników marihuany medycznej, którzy wskazują na jego działanie w uśmierzaniu bólu, leczeniu stanów lękowych i depresyjnych. Pomaga także przy przejściowych zaburzeniach koncentracji. Nasiona Og Kush są produktem kolekcjonerskim i zgodnie z polskim prawem nie są przeznaczone do wysiewania na terytorium Polski. 

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Dowiedz się więcej na temat zabiegów medycznych, medycyny naturalnej i estetycznej. Bądź na bieżąco z wiadomościami z kraju i ze świata. Jeżeli jesteś zainteresowany publikacją na naszym portalu, odwiedź zakładkę dla prasy, gdzie znajdziesz przydatne informacje.