Korzeń kudzu - naturalny lek na różne schorzenia

Korzeń kudzu, zwany również po prostu kuzu, jest ziołem, które jest często wykorzystywane w tradycyjnej medycynie chińskiej. Chińczycy od tysięcy lat stosują go zarówno jako dodatek do dań, jak i jako środek leczniczy w przypadku wystąpienia niektórych schorzeń.

Korzeń kudzu stanowi część opornika łatkowatego. Zyskał ogromne uznanie wśród osób zajmujących się medycyną tradycyjną ze względu na dużą zawartość takich substancji jak pueraryna, tektorygenina, daidzeina, daidzina, kwercetyna, genisteina. Są to silne antyoksydanty, które mogą pomagać nie tylko w przypadku ostrych stanów zapalnych, lecz również przy nadciśnieniu, grupie, a także służą jako jeden ze środków do leczenia alkoholizmu czy redukowania objawów menopauzy.

Leczenie alkoholizmu

Korzeń kudzu często uważany jest za środek, który pozwala zredukować skutki tak zwanego „syndromu dnia następnego”, potocznie zwanego kacem. Jednak w tym przypadku należy zachować ogromną ostrożność, ponieważ przedawkowanie tego zioła może spowodować negatywne skutki. Jednym z dodatkowych skutków działania korzenia jest zwiększenie poziomu alkoholu, dzięki czemu po jego spożyciu można osiągnąć efekt upojenia, bez konieczności wypicia dużej jego ilości. Dzięki temu często uważa się, że jest to jeden ze sposobów leczenia alkoholizmu.

korzeń kudzu

Działanie przeciwzapalne

Według zagranicznych badań, korzeń kudzu jest również skuteczny w przypadku łagodzenia stanów zapalnych w organizmie. Może stanowić skuteczną alternatywę dla syntetycznych środków, które możemy znaleźć w aptece. Według wyników badań, korzeń kudzu nie tylko pozwala zredukować obecne stany zapalne, lecz również na usunięcie toksyn z organizmu, co czyni go znacznie skuteczniejszym niż leki znajdujące się w aptekach.

Gdzie kupić?

Korzeń kudzu jest dostępny w wielu sklepach ze zdrową żywnością oraz w Internecie. Można go zakupić w formie gotowych kapsułek, jak również w formie sproszkowanej oraz jako pocięty korzeń. Można z niego parzyć herbaty, a także dodawać do różnych potraw.

Środki ostrożności

Korzystanie z korzenia kudzu może wpłynąć negatywnie na efektywność doustnej antykoncepcji, dlatego nie należy łączyć ich ze sobą. Dodatkowo, badania wykazały, że korzeń ten spowalnia proces krzepnięcia krwi, co może być niebezpieczne w sytuacji, kiedy przyjmujemy leki rozrzedzające krew. Nie można również łączyć ze sobą kudzu oraz leków na cukrzyce, ponieważ może to spowodować zbyt duży spadek cukru we krwi, co może okazać się niezwykle niebezpieczne bez konsultacji z lekarzem.

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Dowiedz się więcej na temat zabiegów medycznych, medycyny naturalnej i estetycznej. Bądź na bieżąco z wiadomościami z kraju i ze świata. Jeżeli jesteś zainteresowany publikacją na naszym portalu, odwiedź zakładkę dla prasy, gdzie znajdziesz przydatne informacje.