Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Decydując się na otwarcie swojego własnego salonu fryzjerskiego, musisz wyposażyć go w odpowiedni sposób. Podpowiadamy, jakie elementy są niezbędne, aby stworzyć wyjątkowy salon fryzjerski, który przyciągnie wielu klientów i sprawi, że będą chcieli do niego wracać.

Meble – wygoda i funkcjonalność

Nowy salon fryzjerski należy przede wszystkim umeblować. Musisz wyposażyć swój salon w ladę recepcyjną oraz wygodną sofę lub inne siedzisko dla klientów oczekujących na swoją kolej. W recepcji przyda się również stolik, na którym możesz położyć czasopisma fryzjerskie. To ważne, aby już od progu klient poczuł się otoczony troską i komfortem. To będzie miało wpływ na całokształt jego opinii o salonie. Jednym z najważniejszych mebli w salonie fryzjerskim jest oczywiście fotel, na którym siedzi klient podczas strzyżenia. Musisz zadbać o to, aby przede wszystkim spełniał swoją funkcję i ułatwiał pracę fryzjera. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić również, czy jest wystarczająco wygodny. Bardzo ważna w salonie jest również konsoleta fryzjerska, umożliwiająca klientowi obserwowanie pracy fryzjera, a fryzjerowi ułatwiająca pracę. Przydatny może się również okazać wózek fryzjerski. Kolejnym niezbędnym meblem jest myjnia, która pozwoli w łatwy i komfortowy sposób umyć włosy klienta. Do mebli, które łączą w sobie profesjonalność, wygodę i ładny design należą meble fryzjerskie firmy Ayala.

Akcesoria – niezbędna pomoc fryzjera

Nawet najbardziej uzdolniony i wykwalifikowany fryzjer będzie potrzebował profesjonalnych akcesoriów, aby móc pracować w pełni efektywnie. Zadbaj o to, aby kupować najwyższej jakości akcesoria, od sprawdzonych producentów. Muszą być w pełni funkcjonalne, ale i bezpieczne, żeby nie zniszczyć włosów klientów. Będziesz potrzebować między innymi szczotek i grzebieni, nożyczek, maszynki, suszarki, lokówki i prostownicy.

salon fryzjerski

Profesjonalne kosmetyki

Jeżeli chcesz świadczyć w swoim salonie usługi na najwyższym poziomie, musisz zaopatrzyć się w profesjonalne kosmetyki. Dzięki nim efekt pracy fryzjera będzie lepiej widoczny. Klient ma czuć, że jego włosy są otoczone szczególną troską i opieką. Dlatego nie żałuj na kosmetyki do stylizacji oraz pielęgnacji włosów z wysokiej półki. Warto również zebrać wcześniej opinię, aby zorientować się, jakie kosmetyki są najchętniej wybierane w salonach fryzjerskich i cieszą się najlepszą opinią.

Nie zapomnij o nastroju

Urządzając swój salon fryzjerski weź pod uwagę, że klienci oczekują od Ciebie nie tylko odpowiedniej obsługi, ale i przyjemnego otoczenia. Wyjcie do fryzjera ma stać się dla nich przyjemnym rytuałem i czasem tylko dla siebie. Dlatego już przy wyborze mebli fryzjerskich oraz malowaniu ścian, zastanów się, jaki styl będzie panował w Twoim salonie. Następnie skup się na dodatkach, które – wbrew pozorom – również są istotne. Ściany warto ozdobić zdobytymi certyfikatami, ale oprócz nich możesz powiesić różnego rodzaju postery czy obrazy. Kojący wpływ na nastój klienta będą miały też rośliny. Najlepiej zakup takie, które ładnie się prezentują, ale nie potrzebują dużej opieki.

Gdzie wyposażyć swój salon fryzjerski?

Najlepszym wyborem są hurtownie fryzjerskie, w których znajdziesz prawie wszystkie elementy niezbędne do wyposażenia twojego salonu w jednym miejscu. Świetnym rozwiązaniem są hurtownie internetowe tak jak np. mila-furniture.com, które ułatwiają łatwe i szybkie zakupy bez wychodzenia z domu. Korzystając z usług hurtowni fryzjerskich, masz przed sobą ogromny wybór możliwości urządzenia salonu.

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Dowiedz się więcej na temat zabiegów medycznych, medycyny naturalnej i estetycznej. Bądź na bieżąco z wiadomościami z kraju i ze świata. Jeżeli jesteś zainteresowany publikacją na naszym portalu, odwiedź zakładkę dla prasy, gdzie znajdziesz przydatne informacje.