Zamykanie naczynek za pomocą lasera - na czym polega i jakie daje efekty?

Cera naczynkowa i pajączki na nogach to określenia, które często słyszy się w reklamach kremów i innych specyfików przeznaczonych do pielęgnacji skóry wrażliwej. Wspomniane zmiany aż w 80 procentach są skutkiem predyspozycji genetycznych, ale do powstawania problemu przyczynia się też nadmierna ekspozycja na słońce i mróz, jak i stosowanie niektórych leków. Pajączki na skórze nie należą do zjawisk nieodwracalnych. Z pomocą przychodzi zabieg zamykania naczynek. Warto również zainteresować się działaniami, które uchronią nas przed ich powstawaniem.

Po pierwsze - profilaktyka!

Dobra wiadomość jest taka, że powstawaniu rozszerzonych naczynek możemy próbować zapobiegać - na przykład poprzez aktywność fizyczną. To działanie usprawnia także dbałość o odpowiednią podaż witaminy C w diecie, która wspomagając produkcję kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne. Popękane naczynka to nie tylko problem estetyczny, który łatwo można ukryć za pomocą makijażu, czy rajstop. Zmiany te doskwierają najbardziej wtedy, gdy stają się źródłem bólu i pieczenia. Wtedy pomocne okazać się może zamykanie naczynek przy użyciu lasera neodymowo-yagowego. Zabieg ten najlepiej przeprowadzać w okresie jesienno-zimowym, ponieważ leczone miejsce koniecznie trzeba chronić przed działaniem promieni słonecznych.

Zbawienie dla skóry naczynkowej, czyli zabieg zamykania naczynek - przebieg i zasady działania

To proces trwający od 15 do 60 minut polegający na naświetlaniu problematycznego obszaru wiązką promienia, który pochłaniany jest przez hemoglobinę, a to skutkuje szybkim podgrzaniem krwi w naczynku. W rezultacie, przez odparowanie wody, jego ścianki wysuszają się, obumierają i po pewnym czasie zostają wchłonięte przez organizm. Pacjent na czas zabiegu nakłada specjalne okulary ochronne, a lekarz naświetla punktowo dany obszar za pomocą lasera o wcześniej określonej i dostosowanej częstotliwości. Warto podkreślić, że obecne technologie wyposażone są w końcówki chłodzące, dzięki którym poziom bolesności zabiegu zredukowany został wyłącznie do lekkiego dyskomfortu wywołanego pieczeniem.

Efekty widoczne już po jednym zabiegu 

Kuracja zamykania naczynek charakteryzuje się wysoką skutecznością. W przypadku niewielkich zmian - do całkowitego wyzbycia się problemu - wystarczający może okazać się jeden zabieg. Usuwanie popularnych “pajączków” zajmuje najczęściej od dwóch do pięciu naświetleń. Istotne jest również uwzględnienie odstępów między poszczególnymi sesjami, których długość uzależniona jest od typu zastosowanego lasera i liczby przeprowadzonych już zabiegów. 

Do zalet metody laserowej należy fakt, że pacjent od razu po przeprowadzonym zabiegu może powrócić do normalnego życia. Przestrzegać trzeba jedynie kilku prostych zasad: należy unikać wszelkich aktywności powodujących rozszerzanie się naczyń krwionośnych, takich jak opalanie, intensywne ćwiczenia fizyczne i picie alkoholu. Kolejną korzyścią wynikającą ze stosowania metody laserowej jest bardzo niski odsetek przypadków, w których występują powikłania po wykonanym zabiegu. Warto dodać, że w wyniku tej kuracji podgrzewane zostają głębsze warstwy skóry, pobudzając ją do produkcji kolagenu i elastyny, co skutkuje jej ujędrnieniem! 

Sprawdź ofertę zabiegu zamykania naczynek na klinikamurano.com

MURANO Klinika Dermatologii, Medycyny Estetycznej, ul. Pokorna 2 lok. U8, 00-199 Warszawa, tel. 22 252 82 82. 

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Dowiedz się więcej na temat zabiegów medycznych, medycyny naturalnej i estetycznej. Bądź na bieżąco z wiadomościami z kraju i ze świata. Jeżeli jesteś zainteresowany publikacją na naszym portalu, odwiedź zakładkę dla prasy, gdzie znajdziesz przydatne informacje.