Puder mineralny

Puder mineralny ma inną konsystencję, niż jego standardowy odpowiednik, czyli puder prasowany. Przede wszystkim jego formuła jest lżejsza, co sprawia, że nie zatyka on porów. Minusem jednak może być jego sypkość, przez którą nieco trudniej się go nakłada. Wymaga to wprawy, którą jednak można szybko osiągnąć. Aplikowanie pudru mineralnego powinno odbywać się przy użycia pędzla. Obecnie polecane do wykonywania takiego makijażu są dwa: kabuki oraz flat top. W zależności od tego jaki jest docelowy efekt, wybór może być różny.

Przy użyciu pędzla flat top, jesteśmy w stanie uzyskać dość mocne krycie. Ma on bowiem zbite oraz gęste włosie, dające tego typu efekt. Nieco inaczej wygląda sytuacja z pędzlem kabuki. Tutaj mamy bowiem do czynienia z włosiem puszystym, okrągłą formą pędzla i miękkością. Dlatego daje on zdecydowanie delikatniejszy efekt i jest polecany osobom, które mają wrażliwą cerę. Jego miękkość i delikatność nie podrażnia jej pomimo tego, że te pędzla także wykonuje się z syntetycznego włosia. Dzięki swojej strukturze może być on używany przez posiadaczki każdego typu cery. Musimy jednak mieć świadomość tego, że sam proces nakładania pudru mineralnego powinien wyglądać inaczej, niż gdy posługujemy się kosmetykiem w tradycyjnej formie.

Nim nałożymy podkład, powinniśmy wcześniej nawilżyć twarzy, przykładowo przy pomocy kremu. Konieczne jest odczekania z kolejnymi etapami makijażu na to, aż krem całkowicie się wchłonie. W przypadku posiadania cery tłustej, warto zastanowić się nad nałożeniem cienkiej warstwy transparentnego pudru. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że pudru mineralnego nie sypie się na twarz. Powinien być on w nią dokładnie wtarty, aby mógł niejako się przykleić do kremu, który wcześniej został nałożony na skórę. Podczas nakładania pudru powinno się pędzlem wykonywać okrężne ruchy, poczynając od policzków i kierując się aż do brzegu twarzy.

Aplikacja kosmetyków mineralnych na mokro

W przypadku posiadania skóry z wieloma niedoskonałościami, zazwyczaj korzystamy z kosmetyków dających maksymalne krycie. By uzyskać takie krycie z wykorzystaniem kosmetyków mineralnych, najlepiej jest zastosować metodę aplikowania ich "na mokro". W takiej sytuacji powinniśmy wcześniej spryskać czymś nasz pędzel. Może być to zwykła woda, ale poleca się również stosowanie w tym celu wody termalnej czy też hydrolatu. Najlepiej jest posiadać do tego specjalną butelkę z atomizerem. Pozawala ona bowiem na spryskiwanie pędzla stopniowo, aż do uzyskania odpowiedniego stopnia wilgotności. Pod wpływem substancji płynnych kolor kosmetyków po nałożeniu na twarz może być nieco ciemniejszy, niż był pierwotnie. Jeśli jednak odczekamy chwilę i damy kosmetykowi wyschnąć, wówczas powróci on do swojego naturalnego koloru.

Nakładanie kosmetyku na mokro może wymagać od nas również skorzystania z wacika, nasączonego hydrolatem bądź wodą termalną. Można wykonać przy jego pomocy stemplowanie, polegające na przykładaniu do skóry "stempli z kosmetyku". Takie działanie pomaga w uzyskaniu jak największego stopnia krycia. Warto jednak być w tym powściągliwym, aby nie uzyskać efektu maski.

domiuroda.pl/

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Dowiedz się więcej na temat zabiegów medycznych, medycyny naturalnej i estetycznej. Bądź na bieżąco z wiadomościami z kraju i ze świata. Jeżeli jesteś zainteresowany publikacją na naszym portalu, odwiedź zakładkę dla prasy, gdzie znajdziesz przydatne informacje.