Poprawa zdrowia tarczycy używając eterycznych olejków.

Roślin od zawsze używa się jako lekarstwa na choroby. Właściwości uzdrawiające uzyskuje się zwykle z liści i korzeni, ale czasem uzyskuje się też olejki eteryczne, a one leczą, działają zapobiegająco na objawy.

Dużo związków chemicznych z eterycznych olejków stosuje się w pożywieniu, kosmetykach czy medycynie. Jedną z chorób jest tarczyca. Organizm otrzymuje hormony z nadnerczy i gruczołu tarczycy. Nadnercza umiejscowione są nad nerkami i wiążą się ze stresem i wydzielaniem kortyzolu, adrenaliny itp.. Odpowiadają za gospodarowanie ilością glukozy we krwi, stabilizacją równej ilości soli i wody, a także kontrolowaniem płciowej dojrzałości. Hormony tarczycy (nie TSH) przy stresie zazwyczaj spadają.

Zdrowa tarczyca od eterycznych olejków

Główną zaletą tytułowych olejków jest ukojenie zmysłów i odbudowa siły po byciu zmęczonym. W tym samym momencie, pewne substancje z roślin pomagają działać systemom - immunologicznego i endokrynnego. Przy chorobach dotykających tarczycy np. niedoczynność, są takie olejki mogące regulować wytwarzanie hormonów i łagodzić symptomy (naturalnie). Olejki pochodzą z:

olejki eteryczne na tarczycęCzarny świerk - jego igły mają terpenoidy, a one wzmacniają tarczycę, nadnercza i przysadkę mózgową. Pomaga w hormonalnej równowadze i walce z apatią zwłaszcza w zimę.

Szałwia muszkatołowa - relaksuje i potrafi ulżyć w stresie. Według badań może stać się lekiem terapeutycznym przy depresji. Jej predyspozycje antydepresyjne istnieją przez regulację dopaminy, a ta z kolei oddziałuje na odczucia bólu i przyjemności.

  • Trawa cytrynowa - zwana palczatką jest w stanie od razu podnieść energię w organizmie i zniwelować zmęczenie przez aromat. Eteryczny olejek z tej rośliny pomaga na objawy osłabionego działania tarczycy, działa bardzo przeciwzapalnie i redukująco na oksydacyjny stres, a to pomaga w organizmowi samemu się wyleczyć.
     
  • Mirra - również zawiera dużo terpenoid. Dodatkowo pomaga na symptomy schorzeń autoimmunologicznych np. choroba Hashimoto, plus stanowi ochronę przed rakiem zależnym od hormonów.
     
  • Rozmaryn - oprócz zapachu, może pomóc w symptomach niedoczynności tarczycy wliczając w to te z trawieniem i brakiem włosów. Rozmaryn bowiem pomaga rosnąć włosom u ludzi z łysieniem androgenowym powodowanym ciągłym stresem i autoimmunologicznymi chorobami.


Oddychanie zapachem olejków pomaga się uspokoić i wyleczyć ciało. Smarowana skóra wchłania właściwości medyczne. Parę kropel olejku miesza się z olejkiem jojoba lub kokosowym i smaruje tam gdzie jest gruczoł tarczycy i nadnercza. Trzeba uważać ponieważ czyste eteryczne olejki są w stanie sparzyć. Co raz więcej mówi się także o pozytywnym działaniu olejków eterycznych na dolegliwości migrenowe. Więcej na temat sposobów na radzenie sobie z migreną znajdziesz na https://migrenaporadnik.pl/leczenie-migreny/rcme/ >>

 

 

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Dowiedz się więcej na temat zabiegów medycznych, medycyny naturalnej i estetycznej. Bądź na bieżąco z wiadomościami z kraju i ze świata. Jeżeli jesteś zainteresowany publikacją na naszym portalu, odwiedź zakładkę dla prasy, gdzie znajdziesz przydatne informacje.