Jak znaleźć idealną suknię ślubną?

Każda kobieta jako mała dziewczynka marzyła o swoim weselu i sukni ślubnej, aby poczuć się jak prawdziwa księżniczka z bajki. Termin ślubu jest, a więc czas na znalezienie wymarzonej kreacji. Powiedzmy sobie szczerze, to będzie najdroższa suknia w twoim życiu. Poszukiwania mogą okazać się w rzeczywistości bardzo stresujące. Przeczytaj poniższe wskazówki, które pomogą Ci w dokonaniu właściwego wyboru. Dzięki nim znajdziesz wymarzoną suknie ślubną i poczujesz się jak prawdziwa gwiazda.


1. Dopasuj krój do typu ciała
Najważniejszą kwestią jest dopasowanie kroju sukni ślubnej do typu sylwetki. Każda kobieta ma unikalną budowę ciała. Sukienka powinna być tak dobrana, by maskować niedoskonałości i podkreślać walory kobiety. Najlepszym pomysłem jest odwiedzić salon ślubny (Kraków FULARA&ŻYWCZYK), gdzie przeszkolone ekspedientki doradzą i pomogą w wyborze odpowiedniego kroju.
2. Skorzystaj z doradcy
Odbycie konsultacji z doradcą w pracowni krawieckiej lub salonie ślubnym może być bardzo pomocne. Taka osoba zajmuje się tym na co dzień i szczerze potrafi wyrazić swoją opinie. Pamiętaj, że to ma Ci pomóc. Nie musisz godzić się na wybór eksperta. Przymierz kilka fasonów i poczuj, która suknia przemawia do Ciebie najbardziej. To twój dzień i to ty musisz czuć się idealnie.
3. Szukaj inspiracji
Suknie ślubne i trendy ślubne zalewają strony internetowe, Instagram i social media. Internet i gazety są kopalnią pomysłów i inspiracji. Szukaj, przeglądaj i wybieraj co podoba ci się najbardziej. Z wyszukanych inspiracji możesz wykreować swoją perełkę, która będzie do Ciebie pasować w 100%.
4.Ustal budżet
Suknia ślubna jest jednym z najdroższych wydatków, który czeka kobietę przed tym ważnym dniem. Ustal górną granicę, ile chcesz wydać i zaznacz to sprzedawcy nim zaczniecie poszukiwania. W ten sposób unikniesz stresu z tym, że nie możesz pozwolić sobie na suknie dla której straciłaś głowę. Potem żadna inna już Ci się nie spodoba.
5.Daj sobie czas
Pamiętaj by rozpocząć poszukiwania odpowiednio wcześnie- im wcześniej tym lepiej. Nie zostawiaj tego na ostatni moment, ponieważ uszycie sukni trwa około 6 miesięcy ze wszystkimi poprawkami. Szybka realizacja może wiązać się z niepotrzebnymi kosztami i dodatkową dawką stresu.
6.Zadbaj o detale
Sukienka jest najważniejsza, ale nie zapomnij o dodatkach, które wpłyną na cała stylizację. Odpowiednio dobrana bielizna jest bardzo ważna. Dodatkowo jeśli nie lubisz chodzić bez biustonosza, uważaj na suknie z mocno wyciętymi plecami lub dużym dekoltem.
7.Przymierz, wypróbuj i potańcz
Wśród tysiąca znalazłaś tą jedyną i wymarzoną - wiesz, że to ta. Co dalej? Przed zakupem zrób próbę generalną. Przymierz ją, spaceruj, skacz, tańcz, wykonaj każdy możliwy ruch. W końcu masz spędzić w niej swój najpiękniejszy czas w życiu. Jeżeli czujesz, że suknia w jakikolwiek sposób krępuje Twoje ruchy, to nie jest suknia dla Ciebie.

Materiał partnera

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Dowiedz się więcej na temat zabiegów medycznych, medycyny naturalnej i estetycznej. Bądź na bieżąco z wiadomościami z kraju i ze świata. Jeżeli jesteś zainteresowany publikacją na naszym portalu, odwiedź zakładkę dla prasy, gdzie znajdziesz przydatne informacje.