Jak pozbyć się nadmiernego apetytu?

Pierwszym i najbardziej podstawowym sygnałem dla mózgu jest głód pokarmowy. Jest on równie ważny jak potrzeba odpowiedniej ilości snu czy oddychania. Czasami chęć jedzenia może pojawić się nawet wtedy, gdy nie ma ku temu powodów. Te zachcianki są często wywoływane przez wysoki poziom cukru, soli lub tłuszczu, co nie jest zdrowe dla Twojego zdrowia i wagi. Jak pokonać chęć na niezdrowe przekąski?

Czy masz nadmierny apetyt? Nie wszystkie zachcianki są złe.

Ważne jest, aby pamiętać, że prawdziwy głód organizmu niekoniecznie jest pragnieniem większej ilości jedzenia. Nawet jeśli żołądek może czuć się pełny, organizm nie otrzyma niezbędnych makro- i mikroelementów. Dzieje się tak najczęściej, gdy jemy zbyt wiele przetworzonej żywności.

Ważne jest, aby umieć rozpoznać swoje zachcianki żywieniowe i czego mogą dotyczyć. Twój organizm może wymagać magnezu, a nie cukru, jeśli czujesz silną ochotę na czekoladę. Dotyczy to również sorbetów, które mogą dostarczać witaminy C (obok sporej ilości kalorii).

Jak powstrzymać ciągły głód?

Oparcie się chęci przekąszenia lub zaspokojenia głodu hormonalnego może być trudne. Aby pokonać zachcianki, musisz zmienić swoje wzorce zachowań. Przede wszystkim przestań używać jedzenia jako emocjonalnej nagrody lub rekwizytu. Zmiana tych niezdrowych nawyków i stworzenie zdrowszych jest możliwe. Warto poznać informacje i narzędzia potrzebne do osiągnięcia sukcesu. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci powstrzymać zachcianki żywieniowe.

Uwolnij się od pokus

Może być trudno oprzeć się batonom czekoladowym, lodom i słonym przekąskom, jeśli twój dom jest wypchany po brzegi. Nie jest dobrym pomysłem trzymanie ich w pobliżu "na wszelki wypadek". W rzeczywistości nie ma sytuacji, w których kawałek ciasta jest niezbędny. Dzięki cateringowi dietetycznemu w domu można trzymać tylko to, czego naprawdę potrzebujemy w ciągu dnia.

Pij dużo wody

Picie wody może pomóc ograniczyć głód, jak również pragnienie.

Unikaj prawdziwego głodu

Twoje ciało jest "pod ścianą", kiedy czujesz głód. Mózg sugeruje wtedy sposoby szybkiego i skutecznego uzupełnienia kalorii. Dlatego ważne jest, aby planować z wyprzedzeniem i być przygotowanym, jeśli chodzi o zdrowe odżywianie.

Czytaj również: Wzmacnianie odporności dziecka za pomocą diety.

Catering dietetyczny

Catering dietetyczny a wypracowanie dobrych nawyków żywieniowych

Mózg nie jest fanem zmian. Dlatego tak trudno może być przełamać stare wzorce, które towarzyszyły nam przez lata. Ważne jest, aby urozmaicić swoją dietę w zabawny i skuteczny sposób.

Takim sposobem jest właśnie dieta pudełkowa. Dzięki niej możesz próbować nowych smaków i potraw, a także kontrolować, ile kalorii spożywasz bez ciągłego zaglądania do tabel żywieniowych.

Dostarczane pod wskazany adres, dobrze zbilansowane posiłki pozwolą na utrzymanie zdrowej diety lub wprowadzenie pozytywnych, zdrowych zmian w swoim życiu. Zamawianie cateringu sprawia, że nie musimy "stać" w kuchni w upalne letnie dni. Mamy więcej czasu na relaks i delektowanie się jedzeniem. Nawet jeśli nie ma nas w naszym mieście, catering dietetyczny nadal się sprawdzi.

 

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Dowiedz się więcej na temat zabiegów medycznych, medycyny naturalnej i estetycznej. Bądź na bieżąco z wiadomościami z kraju i ze świata. Jeżeli jesteś zainteresowany publikacją na naszym portalu, odwiedź zakładkę dla prasy, gdzie znajdziesz przydatne informacje.