Kilka ciekawostek o filmie Thor Ragnarok

Oglądając filmy, staram się dostrzegać pozytywną stronę mocy. Z nieskrywanym entuzjazmem stwierdzam, że nowa seria Thor to bardzo dobra część kina rozrywkowego.

Widać, że film Thor Ragnarok czerpie inspiracje z dotychczasowych filmów Marvela. Jest kolorowo, zabawnie, a akcja nigdy się nie nudzi. Muzyka, kostiumy, obsada są dobrze dobrane i widać nawet rękę Waititiego. Kino rozrywkowe ma bawić. Filmy Marvela są tego dobrym przykładem. Każdy film czerpie to, co najlepsze z poprzedników. W nowej odsłonie synowie Odyna, Thor i Loki, stają twarzą w twarz z Helą, mityczną boginią i śmierci. Cate Blanchett jest rewelacyjna, a ja kocham ją jeszcze bardziej. To ona ma doprowadzić do ragnaroku, czyli zmierzchu i zniszczenia Asgardu. Naszej dwójce towarzyszy "zielony gladiator" Hulk, oraz niezbyt rozgarnięta Walkyria. Potyczki między boginią śmierci a muzyką Led Zeppelin są po prostu epickie. Jeff Goldblum jest gwiazdą tego widowiska. Jeff Goldblum jest gwiazdą tego widowiska. Postać została wykreowana barwnie, z przymrużeniem oka. Jest doskonale zagrana "pół serio, pół żartem".

Minęło już trochę czasu, a my mamy jeszcze ponad miesiąc, zanim będziemy mogli zakupić box i obejrzeć go ponownie. Postanowiłem więc dobrnąć do końca i dowiedzieć się nieco więcej o zestawie. Poniżej najciekawsze z nich.

Film rozpoczyna się od przybycia Thora do Ascendentu. Odbywa się tam reenactment poświęcenia Lokiego, w którym biorą udział umierający on, Odyn i Thor. W te postacie wcielają się następnie Matt Damon, Luke Hemsworth (brat Chrisa) i Sam Neill. Jestem pewien, że Sam Neill jest Wam znany z serii Park Jurajski. Warto wspomnieć, że Sam Neill był głównym bohaterem w poprzednim filmie Taika Waititi "Dzikie polowanie". Z czystym sumieniem możemy polecić ten film.

Po co nam scenariusz, który ma nas prowadzić?

Waititi znany jest z nietypowych sposobów reżyserowania filmów. Na planie panuje przyjazna atmosfera, ludzie nie traktują swojej pracy poważnie, wszyscy dobrze się bawią, reżyser żartuje, a scenariusz jest tylko zarysem historii. Reżyser wyjaśnił, że większość dialogów w filmie to improwizacje i pomysły ludzi z planu. Podczas jednego z dni zdjęciowych całą obsadę odwiedziło dziecko, które brało udział w akcji "Make-a Wish". To on wymyślił kwestię "He's my colleague", której Thor używa podczas walki z Hulkiem.

Więcej ciekawostek o filmach znajdziesz na https://spokeo.pl/film

Thor Ragnarok

Goldblum jest wielkim aktorem i nie powinien być sprowadzany do roli smerfa.

Z komiksów wynika, że postać Jeffa Goldbluma, Grandmaster ma niebieską skórę. Reżyser postanowił zrobić z aktora drugą Mary Poppins w Guardians of the Galaxy 2. Stwierdził, że Goldblum jest po prostu zbyt dobry, aby pomalować całą twarz i nie mieć mimiki. Drugim aspektem był wcześniejszy występ Jeffa jako niebieskiego bohatera w filmie "Earth Girls Are Easy" z 88 roku. Oto krótka wersja: Twarz Jeffa Goldbluma "jest pomnikiem".

Co można zrobić dla dzieci?

Cate Blanchett nie przepada za wielkimi produkcjami. Lubi duże, wymagające role na ekranie i na Broadwayu. Pod presją swoich synów Dashiella i Michaela przyjęła rolę Heli. W jednym z wywiadów aktorka powiedziała, że musiała nauczyć się capoeiry, brazylijskiej sztuki walki, która zawiera elementy tańca, pozwalając na płynne i rytmiczne ruchy. W filmie pojawił się również mały występ jednego z synów (najmłodszego). Będziemy na niego uważać :>.

Kilka szybkich ciekawostek

  • Pierwotnie Kenneth Branagh miał ponownie objąć kierownictwo nad projektem. Zdecydował się jednak przyjąć główną rolę w "Morderstwie w Orient Expressie".
  • Charlize Theron była brana pod uwagę do zagrania Heli.
  • Hela jest pierwszym kobiecym złoczyńcą w MCU.
  • Walkiria jest pierwszą biseksualną postacią w MCU.
  • Anthony Hopkins (Odyn), początkowo odmówił wzięcia udziału w projekcie. Po przeczytaniu scenariusza, zmienił zdanie.
  • Loki jest ojcem w komiksach Marvela i mitologii nordyckiej.
  • Ze względu na zawarcie religii nordyckiej w tekście (pierwsza zwrotka piosenki), wybrano utwór, który jest motywem przewodnim (Led Zeppelin - "Immigrant Song").
  • Mark Rufallo użyczył głosu Hulkowi po raz pierwszy w historii filmów MCU. Poprzednio głosem Hulka był Lou Ferrigno.

Dowiedz się wiecej na spokeo.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Dowiedz się więcej na temat zabiegów medycznych, medycyny naturalnej i estetycznej. Bądź na bieżąco z wiadomościami z kraju i ze świata. Jeżeli jesteś zainteresowany publikacją na naszym portalu, odwiedź zakładkę dla prasy, gdzie znajdziesz przydatne informacje.