Aktorzy, którzy nie oglądają filmów, w których byli

Choć aktorzy robią karierę z bycia oglądanymi, nie wszyscy z nich lubią widzieć siebie na ekranie. 

Oto 12 aktorów, którzy mówią, że nie oglądają swoich własnych filmów.

Adam Driver zazwyczaj nie ogląda własnej pracy, ale zrobił wyjątek dla "Gwiezdnych Wojen".

W wywiadzie dla Setha Meyersa z 2019 roku, gwiazda "Gwiezdnych Wojen" Adam Driver powiedział, że nigdy nie był fanem oglądania swoich własnych filmów. 

"Przywykłem do grania. Pochodzę z teatru, więc nigdy nie było to dla mnie tak naprawdę równoznaczne... jak dlaczego miałbym chcieć to oglądać? Dopóki wiem, jakie to uczucie... to dla mnie wystarczająco dobre", powiedział kierowca. 

Mimo, że tak naprawdę nie ogląda własnej pracy, aktor zrobił wyjątek dla ostatniego filmu w sagace "Gwiezdne wojny" Skywalkera, ponieważ jest tak wielkim fanem franczyzy.

Dodatkowo, chciał zobaczyć, jak wygląda końcowy film z dodatkiem CGI, ponieważ większość swoich scen nakręcił na zielonym ekranie. 

"Stoisz przed ekranem, a oni mówią: "Zaufaj nam. Twój miecz świetlny działa... Za tobą jest miejsce. Wygląda naprawdę fajnie", wyjaśnił. 

Constance Wu powiedziała, że nie widziała "Hustlerów".

Podczas wywiadu na "Live with Kelly and Ryan", Constance Wu podzieliła się, że choć obejrzała swój film "Crazy Rich Asians", nie obejrzy jej najnowszy film "Hustlers".

"Nadal tego nie widziałam", podzieliła się, wyjaśniając, że chce "skupić się na teraźniejszości" i uniknąć zbyt dużej samokrytyki. 

Tom Hanks powiedział, że uważa, że oglądanie siebie w filmach to "straszna pomyłka".

Mimo, że grał w najbardziej kultowych hollywoodzkich filmach, Tom Hanks powiedział ABC News w 2016 roku, że nie ogląda zbyt wiele swojej dotychczasowej twórczości, w tym takich hitów jak "Forrest Gump", "Filadelfia" i "Cast Away" - które przyniosły mu nominacje do Oscara w kategorii najlepszy aktor. 

Powiedział, że nie ogląda własnych filmów, bo uważa, że to "straszny błąd". 

"Bo nigdy nie nauczysz się, co robić. Uczysz się tylko tego, czego nie robić. W oglądaniu starych filmów chodzi o to, że się nie zmieniają", wyjaśnił. 

Reese Witherspoon powiedziała, że "wpadłaby w stan nienawiści do siebie", gdyby oglądała swoje własne filmy.

Podczas wywiadu z Daily Express w 2010 r. Reese Witherspoon, laureatka Oscara, powiedziała, że nie chce oglądać swojej pracy w przeszłości, a czasem nawet zapomina o scenach, w których się znalazła. 

"Mam absolutną amnezję w każdym filmie, jaki kiedykolwiek nakręciłam", powiedziała. "Nie będę ich oglądał, bo gdybym to zrobił, wpadłbym w stan nienawiści do siebie." 

Witherspoon powiedziała dalej, że złapała przebłyski swojej pracy i potem poczuła się z tym dziwnie. 

Dodała: "Czasami łapię dziwny klip czegoś. Patrzę na niego i myślę: "Nie mam z tego absolutnie żadnej pamięci. To jest naprawdę dziwne."

Al Pacino powiedział, że nie czuje potrzeby oglądania większości swoich filmów.

Gwiazda niektórych z najbardziej cenionych w branży filmów, Al Pacino opowiedział USA Today o swojej zapowiadanej karierze w 2019 roku, zauważając, że nie oglądał na nowo zbyt wiele ze swojej twórczości. 

"Nie ma prawdziwej potrzeby [wracać]. Widziałem to. Wiem, co to jest", powiedział Pacino. "Jeśli to jest dobre, to czuję się szczęśliwy. Jeśli nie, to jest to coś, o czym starasz się zapomnieć."

Powiedział, że jedynym wyjątkiem jest to, że zdarza mu się złapać jeden ze swoich starych filmów w telewizji.

Przeczytaj także: Polsat program TV. Program telewizyjny Polsat na dziś, jutro i weekend

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Dowiedz się więcej na temat zabiegów medycznych, medycyny naturalnej i estetycznej. Bądź na bieżąco z wiadomościami z kraju i ze świata. Jeżeli jesteś zainteresowany publikacją na naszym portalu, odwiedź zakładkę dla prasy, gdzie znajdziesz przydatne informacje.